Hlavní navigace

Názor ke článku Kterak ajťák internet a televizi zapojoval a co se při tom všechno seběhlo od Yoda - Inu... Co se týká O2, tak to je...

  • 18. 3. 2013 13:45

    Yoda (neregistrovaný) 84.19.71.---

    Inu... Co se týká O2, tak to je kapitola sama o sobě. Bydlíme v rodiném domku a po pár letech problémů se O2 rozhodla natáhnout vedení až k nám do domu. Sice je to přez zahradu, kde nám stojí krásný stožár vedle krmítka pro ptactvo, ale vedení to je. Jedná se o prodloužení nějáké utnuté linky, protože pamatuji že dříve tam stával rozvaděč. VDSL internet, poslední dům na konci větve asi 3,5 Km od ústředný = reálná rychlost dl +- 2Mb/s, up 230 kb/s; cena 800 měsíčně, ale jiný poskytovatel prostě není.

    Ale teď k tomu kde je zakopaný pes. Jednou za čas, když je bouřka tak vytahuji veškeré elektrické spotřebiče ze zásuvky, ale z ničeho nic mi přestal fungovat Router Huawei echolife, konkrétní model si nepamatuji. Volal jsem na O2, přijel technik a řekl že došlo k přepětí a že je po routeru. Ptal jsem se jak je možné že mohlo dojít k přepjetí když jsem měl router vytažený ze zásuvky a odpověď zněla že nemůže, takže jsem to zřejmě z elektřiny nevytáhnul. No, koupil jsem si další router od O2 za nádherných 1200 kč. Za týden bouřka, vytáhl jsem to ze zdi, vyfotil a šel si číst knížku. Poté co jsem přišel po bouřce k PC a zapojil jsem ho i s routerem mne čekal šok. Mojí síťovka byla zkratovaná a router byl opět spálený. Volal jsem na O2 poslali technika a ten řekl že patrně do vedení uhodil blesk a šířil se po kabelech O2. Volal jsem na O2, řekli že je to můj problém. Stejný problém jako já měli sousedé, kterým ovšem vyhořel nabušený počítač za 35 a tři nuly. Firma O2 odmítla uznat že zkrat šel po jejich kabelech i když to tvrdil jejich technik. Nuže koupil jsem pojistky na DSL kabely, zásuvky proti přepjetí a pro jistotu kompletně odpojuji router když je bouřka.