Hlavní navigace

Názor ke článku Kterak ajťák internet a televizi zapojoval a co se při tom všechno seběhlo od MKzB - Perlička z historie: Když otec veterinář začínál po revoluci...

  • 15. 3. 2013 19:45

    MKzB (neregistrovaný) 88.101.48.---

    Perlička z historie:
    Když otec veterinář začínál po revoluci na soukromo, potřeboval telefoní linku. Jenže tehdejší rozvody pamatovaly snad ještě Hitlera. Do vesnice bylo z ústředny v sousední vesnici nataženo 6 linek, které formou podvojek vytvořily celkem 10 stanic.
    Prvním úkolem bylo zjistit, s kým jít do páru, v úvahu připadala veřejná telefonní stanice a JZD, které nám vyšlo vstříc. Jenže problém byl v tom, že vedení uvnitř obce měl platit Telecom, který ale neměl peníze a dle tehdejších předpisů nebylo možné, aby si to otec mohl sám zaplatit oněch 11 sloupů a kabel. Nakonec jednoho známého od Telecomu napadlo, že kdyby ta stanice byla někde na samotě mimo obec, tak už by si táta mohl to vedení zaplatit. Takže se to vyřešilo šalamounsky. Dle papírů tak máme dodnes telefon (ISDN linka se 3 využívanými čísly + ADSL 2Mbit/s) na poli za barákem, které je už mimo obec.