Hlavní navigace

Názor ke článku Kterak ajťák internet a televizi zapojoval a co se při tom všechno seběhlo od Eskymák - Co se týče O2 je tohle docela normální....

  • 15. 3. 2013 15:26

    Eskymák (neregistrovaný) 93.91.50.---

    Co se týče O2 je tohle docela normální. Když jsem pro ně dělal, byl problém natáhnout pár metrů kabelu - jednomu člověku internet zavést lze, o dům dál už ne, i když zákazník jasně nabízel že si i ten metr výkopu, k zakončení kabelu před domem, sám vykope. Novostavby u vesnice - v zemi průchodky, pro O2 je však "příliš nákladná investice" protáhnout tudy kabely. Další lidi 14 dní po bouřce bez internetu.

    Smutné na tom je především to, že i když na služby O2 všichni nadávají, stále tu jsou především obyvatelé venkova, kteří by dali nevím co, aby mohli mít alespoň internet od nich. Takoví se pak často upisují místním wifinářům, kteří natáhnou konektivitu kdo ví odkud a pak to za několik set měsíčně šíří po celé vesnici a každý má tak 50kb/s.

    Další zajímavé případy jsou kdy lidem chodí složenka za internet, aniž by vůbec měli počítač (holt asi "šikovný" obchoďák) a naopak funguje zrušený internet za který nikdo neplatí, případně mají na jedné lince aktivovány internety rovnou dva.