Hlavní navigace

Názor ke článku Když si vývojář obhajuje svůj názor od D.A.Tiger - [78] Neshodnem se. Bavíme se colou dobu o tom,...

 • 8. 4. 2009 8:19

  D.A.Tiger (neregistrovaný)

  [78]
  Neshodnem se. Bavíme se colou dobu o tom, že většina programů existuje jistá dokumentace, se kterou se autoři a programátoři moří jen proto, aby uživatelům popsali co a jak jejich software dělá. Převážná většina klsických BFU si není schopna ani zběžně takovou dokumentaci přečíst a pak nadává pak na to, že jiní svou práci flákají - což kritizují zase já, a Vy nejste pořád stavu jaksi pochopit, a ještě vcelku arogantním způsobem ukazujete nepochopení některých části problematiky (principy GNU a "pitominky").

  Upřímě řečeno, dost pochybuji o tom, zda jste pracoval na nějakém projektu, který měl koncového uživatele, jinak by minimálně celý hovor probíhal trochu jinak. Je to přesně jak říkáte: " Když nezvládnete psa, jste jednoduše trouba, RTFM." Jinými slovy, když psům nerozumím a nezvládám je, měl bych se to naučit. Odmítám-li to, pak za to, že mě pes pokousal nemůže jeho cvičitel a ani to neznačí, že psi jsou bestie. Ale, že majitel je idiot, kterému patří nakopat do zadnice. Stejně to vidím i s uživateli, kteří mají k dispozici návod k použití, nejsou schopni si jej přečíst a pak vinu za jeho špatné fungování svalují na všechny kolem.

  Vzhledem k tomu, že naše debata nikam evidentně nevede a asi se ničeho rozumného nedohrabem, tak tuto diskuzi s Vámi raději ukončuji.