Hlavní navigace

Názor ke článku Když si vývojář obhajuje svůj názor od D.A.Tiger - [75] To víte, že mi to připadne povědomé. A...

 • 7. 4. 2009 18:54

  D.A.Tiger (neregistrovaný)

  [75]
  To víte, že mi to připadne povědomé. A aktualní to bylo ve všech dobách. Jenže pokud chcete někoho kritizovat, měl by jste znát alespoň trochu z problematiky , kterou se kritizovaný zabívá, nebo které se kritika týká, a hlavně ji pochopit. Nehledě na to, že kritika by měla nabízet, nějaký návrh konkrétního řešení.

  Pokud jste si všiml, píšu o aroganci proto, že víte co ti, které nazívate amatéry "musí" a nebo "by měli". Ale už zapomínate na to, že Open Source o tomhle není, a že také existuje nějaké "měl by" i ze strany uživatele a kritika. Nehledě na to, že na vývoji Open Source pracují i lidé, které za amatéry můžete nazvat jen těžko, a navíc, právě open Source (včetně Linuxu) má velmi podstatný vliv na to, jak dnešní IT vůbec vypadá (viz. zmínka o bezpečnosti).

  Upřímě řečeno, já psům nerozumím. Za to zase dokážu napsat nějakou tu aplikaci. Do nekonečna jsem uživatele počítačů (a už mě to pomalu přestává bavit) učil, že počítač nebude nikdy hádat co je jejich přání a že se musí učit s ním zacházet. Což jim samozřejmě zabere čas. A trpělivě vysvětluju, že kolikrát než začnou nadávat na programátory, počítač, os (atd..., to se netýká jen oblasti IT) měli by si přečíst jak to mají použít. Ovšem jednoduší je nadat všem sotatním do amatérů...

  Nebo jinak (trochu nadneseně): Vy pro mě vycvičíte psa, přesto že já o nich nic nevím a odmítnu se o tomto vůbec nijak vzdělat. Nakonec to dopadne tak, že mě pes pokouše. Jak se Vám asi bude líbit když potom řeknu (bez ohledu na dané skutečnosti), že jste úplný amatér a psi jsou nezvladatelné bestie...? Asi to nepřijmete, že..? A o tom to asi je.