Hlavní navigace

Názor ke článku Když si vývojář obhajuje svůj názor od D.A.Tiger - [72] 1. Na Vaši otázku "No a co?" jsem...

 • 7. 4. 2009 18:00

  D.A.Tiger (neregistrovaný)

  [72]
  1. Na Vaši otázku "No a co?" jsem myslím odpověděl víc než dostatečně v bodu 1.b. Pokud se Vám nelíbí možnosti, jaké stávajicí řešení poskytuje, máte v podstatě několik voleb - a Všechny jsou na Vás. buď se aktivně zapojíte do jeho vývoje a pokusíte se jej ovlivnit žádoucím směrem, nebo prostě si uděláte (necháte udělat) jiné, které vašim požadavkům vyhovuje lépe. Nikdo Vás nenutí to používat (tedy, alespoń autoři ne)

  Arogantní kecy o výmluvách jsou trochu o ničem. Je to totiž reakce na slovu "musí", nebo "měl by". Spíš by jste si měl uvědomit, že dokud do daného projektu nějakým způsobem nepřispějete (nemyslím teď finančně), pak máte nárok akorát tak na "může", nebo "mohl by" (a to - ať se to někomu líbí nebo ne - v Open Source platí obvzláště. Proto rozsáhlá stať o licenci GNU GPL). A to je podstatný rozdíl.

  2. Dobře. A co Oxygen? Nebo napsat dokumentaci v něčem jiném? Musí být zrovna v HTML? V linuxu lze dobře využit spoustu existujicích formátů. A je jen na autorovy jak moc je schopen jejich vlastností využít a provázat je.

  3.Zase ta nebetyčná arogance. Kdyby někdo tyhle pitominky nedělal, tak nejen, že Linux dnes možná ani neexistuje, ale možná i Widle a MAc jsou tak děravé, že si to ani představit nedovedete. Tomu že nemáte v počítači furt nasraný crackery, můžete děkovat jen tomu, že tyhle "pitominky" někdo dělá a zveřejňuje je. Myslím, že na pokrocích, které jsou v oblasti IT bezpečnosti vůbec, má lví podíl právě Open Source soft. To jen naokraj.

  Co je "uživatelsky přívětivé"? Nehledě na to, já nemám moc problémů s tím, že by mi něco nefungovalo. Většinou - pokud to nedělá co si představuji - nemám problém si přečíst co a jak daný software dělá - a o tom to je.

  Otázku, zda jsem / nejsem zpátečník s vámi řešit nebudu. Nejprve bude dobře, když tu dnešní situaci (a nejen tu) dobře pochopíte. Vy totiž evidentně nechápete, nebo ignorujete principy na nichž svobodný (GNU, Open Source - jak je libo) software stojí a padá. jednou z věcí, se kterou se chtě, nechtě všude co se týká IT budete muset smířit, je ža spousta věcí bere právě čas. A je jedno je-li to Linux, Widle, nebo Mac Os. Opak je bohužel omylem většiny BFU (nic proti...) ve widlích.

  4) opravdu si takovou situaci nepamatuju (Linux sice používám něco kolem deseti let, ale Debian teprv třetí rok - od Sargeho). vyjímkou je Ubuntu a podobný distra. Ty to však už přímo deklarujou dopředu.