Hlavní navigace

Názor ke článku Když si vývojář obhajuje svůj názor od jméno - [68] 1. Na bugreport by měla následovat slušná...

 • 7. 4. 2009 14:11

  jméno (neregistrovaný)

  [68] 1. Na bugreport by měla následovat slušná odpověď, v opačném případě má programátor sklopit uši, nehrát si na spasitele a pragmaticky přiznat, že na uživatele sere a bez podpory je ten jeho výplod horší než komerční SW. Bohužel u mnoha open source projektů mi přijde, že je podpora veškerá žádná, přesto je komunita vychvaluje a naváží se do konkurence.

  2. Kdyby existoval skutečně užitečný FM, bylo by to fajn. Jako příklad uvedu projekt GNU/octave a jeho dokumentaci, která je automaticky vygenerovaná zřejmě z jakéhosi TeXu a naprosto nedostatečná. Ještě hůř na tom je příkaz help, který alibisticky odkazuje na příkaz info. Takhle si to, pánové, nepředstavuju.

  3. Možná, ale pak nechápu, proč mi tohle nastavení nějaký bůh-programátor změnil. Od upgradu systému očekávám, že se bude chovat stejně jako předchozí verze, pokud to tak nejde, během updatování systému budu upozorněn na všechny změny a ty budou někde zaznamenány.

  /usr/share/doc je fajn, ale kdo se má prohrabovat tunama dokumentace, když se dalo jednoduše napsat do logu: Vaše původní nastavení bylo XXX, současná verze používá YYY, viz /usr/share/doc/Y­YY.txt? Můj názor je ten, že by to znamenalo nějakou práci. Já chápu programátora, který to má jako koníčka, že se nechce zabývat zjišťováním původní konfigurace a vymýšlet skript pro konverzi souborů z /etc z předchozí na novou verzi. Jenomže ve světě to prostě funguje tak, že se musí dělat i špinavá práce plná podmíněných příkazů a skriptování bez elegance.

  Jako příklad budiž přechod z jádra 2.4 na 2.6, kdy mi přestala fungovat USB klávesnice. Fakt bych za tohle někoho zabil. Ano, někde kdesi je napsané že blablabla. Ale bez toho, aby to bylo napsané nějak dostupně, tj. např. php skript na kernel.org, kde bude napsáno POZOR! ZMĚNA! u důležitých věcí, to prostě nepůjde a linux a potažmo jiné projekty se nikdy nedostanou z rukou nadšenců.

  249822. MC si spravit umím stejně jako vymazat gnome, které mi stále soudruzi z debianu cpou. Jenom mě štve, že to musím všechno dělat dokola a dokola a tím ztrácím čas. IT puberťáci jsou s tím v pohodě, ale na práci je open source velmi často neefektivní.