Hlavní navigace

Názor ke článku Když si vývojář obhajuje svůj názor od D.A.Tiger - [61] Není to dobrý příměr: 1. Byl bych velmi vděčný,...

 • 7. 4. 2009 9:32

  D.A.Tiger (neregistrovaný)

  [61]
  Není to dobrý příměr:

  1. Byl bych velmi vděčný, alespoň za možnost specifikovat co se má kam dát. Tuto možnost mnoho tvůrců software silně ignoruje. A pokud vím (nebo jsem si nevšiml) samospustitelný archív instalátoru Open Office toto neumožňuje. Navíc složka s instalačními soubory pokud vím, nebyla nijak na ploše fixována (lepící páska).

  2. Jak ve Widlích, tak i ve Windows existuje několik složek, které jsou přímo určeny k ukládání dat a souborů určitého typu. Zajímalo by mě kolik projektů to respektuje.

  3. Problém udržování takovýchto složek z bodu 2, vidím jako povinost uživatele ve spolupráci se sytémem. Kolik uživatelů má o těchto složkách přehled? A kolik z nich udržuje systém? Za to mohou také programátoři? A i kdyby. V kolikati případech - v případě že by si je udržovala aplikace absoplutně sama, bez možnosti korekcí ze strany uživatele - by se našlo remcalů, kteří by na toto poukazovali? Byl bych hned jedním z prvních.

  4. Pokud je uživatel blb, a - v případě, že se mu nějaké výchozí řešení nelíbí a program nabýzí jeho změnu - není schopen to změnit, za to mohou taky programátoři / tvůrci softu?