Hlavní navigace

Názor ke článku Když si vývojář obhajuje svůj názor od Ondra - [3] "Verim, ze znacna cast (tezko rict, zda...

  • 6. 4. 2009 7:07

    Ondra (neregistrovaný)

    [3] "Verim, ze znacna cast (tezko rict, zda vetsina, ci mensina) vyvojaru svobodneho SW se touto cinnosti zabyva ve svem volnem case a dobrovolne, tj. bez naroku na uhradu nakladu s tim vzniklych a bez naroku na mzdu. Myslim, ze jejich jedinou motivaci je dobry pocit vytvoreneho dila."

    Toto jsou argumenty, které prostě neberu. Je to pořád dokola a donekonečna - ti lidi to dělají dobrovolně a zadarmo, tak i když mají ve výsledku své práce nějakou nelogičnost nebo chybu, stejně jim musíme podkuřovat, aby se náhodou nenas.ali a nešli od toho. To je přece kravina, takhle se kvalitní software vyvinout nedá, a bohužel v důsledku toho taky spousta free softwaru podle toho vypadá. Pokud vývojář chce mít dobrý pocit ze svojí práce, tak ta práce musí za to stát. A nikdo jiný než uživatel kvalitu jeho práce vyhodnotit nemůže. Koneckonců, uživatel je ten, pro koho je SW určen, a nazývat ho parazitem jen proto, že by rád něco změnil k lepšímu, je jen dalším projevem arogance.

    Co se týká toho "investovaného času a mentální kapacity" ze strany uživatelů, je zjevné, že nemálo uživatelů věnovalo dost svého času na to, aby na toto nesmyslné chování instalace OOo upozornili. Co se týká časových investic ze strany vývoje, řekl bych, že čas věnovaný reakcím na tenhle bug v issue trackeru by stačil na vyřešení problému asi tak třikrát...