Hlavní navigace

Názor ke článku Kdy začneme brát vážně licence? od Xeelee - [95] Pokud využíváte službu společnosti ICQ Inc. tak...

 • 4. 12. 2007 23:05

  Xeelee (neregistrovaný)

  [95] Pokud využíváte službu společnosti ICQ Inc. tak jste tedy vázán licencí. Nebojte, v ICQ EULA je to ošetřené. Už mě opravdu nebaví číst od zastánců Jabberu věci jako psal například svatas v [93].

  1) AOL si nemůže dovolit odstřihnout alternativní klienty. Pak by totiž spousta lidí přešla na Jabber a MSN.
  2) AOL nejspíš není jedno, že přicházejí o zisky z reklamy v oficiálních klientech, ale s uživateli se soudit nechtějí, protože by to jejich službě moc neprospělo (něco jako přístup MS k nelegálním Windows - AOL je ráda, že lidé používají jejich protokol a BFU si stahují oficiálního klienta). Být AOL, tak by mě mnohem víc s*** Banner Killer, kterým si dokáže BFU odstranit reklamu. Používáním jakéhokoliv ICQ klienta udržujete IM monopol AOL v ČR. Firmy nabízející komunikaci přes ICQ (jako třeba teď nově Vodafone) mají s AOL určitě dohodu a platí jim za poskytování služby. Tady bych viděl většinu zisků firmy.
  3) Rozhodně ne všecho, co je v licenčních podmínkách, je v Evropě vymahatelné. Docela by mě zajímalo, jak by to bylo s vymáháním dodržování licence u uživatelů nepodporovaných OS.

  BTW koukal jsem na ICQ EULA a zdá se mi naprosto překopaná. Schází mi tam spousta nesmyslů. Hledal jsem přesnou citaci jednoho konkrétního a nic jsem nenašel. Budu si to muset přečíst znovu a porovnat se starší verzí.

  Já, jako zakladatel QIP komunity na qipim.cz (tenkrát jsem byl ještě na Windows), jsem asi ICQ Inc. moc radost neudělal a to ani nemluvím o propagaci Jabberu. AOL mě nutí používat program a síť které používat nechci. Navíc v Linuxu žádný oficiální klient ani neexistuje. Nechtěl bych žít ve světě, kde všichni striktně dodržují zákony, licence apod. Spousta z nich je totiž nemorální, nesmyslná, represivní za účelem vlády nad lidmi... a nedokáži si představit, jak by dopadl svět, kde si lidé u moci mohou dělat naprosto co chtějí a lidé jim to trpí. Svůj názor na stahování hudby a filmů už jsem napsal výše v [43].