Hlavní navigace

Názor ke článku Kdy začneme brát vážně licence? od JI - Jen trochu zamyšlení nad autorovou poznámkou, že stahování...

 • 1. 12. 2007 10:37

  JI (neregistrovaný)

  Jen trochu zamyšlení nad autorovou poznámkou, že stahování je podle autorského zákona legální. Při četbě jmenovaného zákona jsem narazil na klauzuli, že autor má právo na úplatu, je-li jeho výtvor používán. Tedy stažením jeho díla aniž bych zaplatil, porušuji autorský zákon! To je můj výklad. Software má speciální status, ale to už si nevybavuji zcela :(

  2:46. Je vcelku zvláštní to co píšeš. Ano etická pravidla, tedy morálku, tvoří společnost. Etika vznikla právě z toho důvodu, aby společnost byla schopna přežít, jako společnost a ne pouze, jako hrst zvířat. Etika je právě ta, která dává člověku právo na život.

  Křesťanská etika pochází v základu z ranného středověku a v řadě případů přetrvává neustále. Takové katolické Polsko je typickým příkladem. To že sám nejsi ochoten přistoupit na morální principy neznamená, že společnost je schopna fungovat bez nich!

  A pro doplnění. Ve vysoce socializovaných populací, jako jsou například mravenci (Formica), tak zde jsou sociální principy a tedy i etické neporušitelné. Existují výjimky, ale ty nejsou běžné.