Hlavní navigace

Názor ke článku Kdy začneme brát vážně licence? od Multimotyl - Téměř bez výjimek souhlasím! - Kopírování komerčního softu - Porušování...

 • 30. 11. 2007 13:30

  Multimotyl (neregistrovaný)

  Téměř bez výjimek souhlasím!

  - Kopírování komerčního softu
  - Porušování dopravních předpisů
  - Pojišťovací podvody

  Jen s tím kopírováním muziky nemůžu souhlasit. Krátké vysvětlení:
  Hudba se dělí v zásadě na 2 skupiny:

  1) hudba, která se prodává sama (hlavně muzikanti se zázemím fanoušků jako je Iron Maiden, David Bowie, Depeche Mode, The Cure, Pet Shop Boys a jiné)
  2) hudba, která by bez reklamy nikoho nezajímala (muzikály, superstars, ...)

  Hudbu v první skupině si koupí fanoušek za každých okolností. Dychtí po ní a sama se propaguje po šeptandě a webových stránkách. Píšou o ní zadarmo časopisy pro muzikanty a milovníky hudby. Představuje relativně snadné zisky.

  Druhá skupina je složitější. Zisky z první skupiny se použijí na mediální masáž a obrovskou propagaci Leony Machálkové, Petra Bendeho a Vanessy Mae. O nich by bez šílených reklamních kampaních nikdo ani nevěděl! Navíc to jsou oproti předchozím stálicím jen kolemjdoucí.

  Vzato kol a kolem, v první řadě mi jde o hudbu a její autory, takže radši budu muziku poslouchat zkopírovanou a autora odměním tím, že si zajdu na jeho koncert, než abych si kupoval CD za 500 a z toho dostal autor jen dvacku nebo i míň.