Hlavní navigace

Názor ke článku Je Česko vykuků ráj? od svatas - [6] Problém je bohužel někde jinde. U nás...

 • 10. 10. 2007 8:09

  svatas (neregistrovaný)

  [6] Problém je bohužel někde jinde. U nás už nikoho nepřekvapí, že Franta Vomáčka si založí firmu ABX. Nadělá dluhy (ať už záměrně nebo nezáměrně) a jeho firma zkrachuje. Hned poté však Franta založí novou firmu ABY, která dělá navlas to stejné, Franta je opět jednatelem, Franta má úplně stejné zaměstnance. Pak přijde nějaký nešťastník za Frantou a řekne mu, že chce zpět peníze nebo opravit věc, co si u Franty koupil. A Franta se zeptá - U jaké firmy jsi nakoupil? Jo u firmy ABX? Tak to máš holt smůlu, ta zkrachovala. S tím já nemám nic společného.
  Mně vadí to, že jsou dluhy a nesolidnost u nás vázány na firmu, nikoliv na osobu. Jaktože si může člověk založit navlas stejnou firmu, se vším stejným (viz Satron - Paega) a vymlouvat se na to, že on nic, že to předchozí firma?
  V celém zmiňovaném případu figuruje několik "ohraných" témat od falešných posudků servisů a neuznaných reklamací, přes prodávání použitých telefonů jako nových až po kroky typu, jako jednatel je jmenován občan Ukrajiny...
  Prostě praktiky, které obvykle maskují něco, co není úplně v pořádku. To co mne štvě, že tito nečestní lidé mají stále možnost v Česku podnikat a všem se vysmívat.