Hlavní navigace

Názor ke článku Internet jako informační zdroj. Ale jak moc důvěryhodný? od jik - Operací jsem absolvoval několik. Žádná z nich nedopadla...

 • 27. 4. 2015 11:32

  jik (neregistrovaný) 2a00:1028:838a:----:----:----:----:----

  Operací jsem absolvoval několik. Žádná z nich nedopadla vyloženě špatně (vše ještě "za třeskáče"), ale každá můj zdravotní stav zhoršila. Tedy: je možné se jim vyhnout? Mnohdy ano, ale platí se "vlastním sádlem" a málokdo toho je ochoten a schopen.

  Důvěryhodnost informací na Internetu? Je přesně taková, jak k nim přistupujeme. Jako oheň - dobrý sluha, ale zlý pán. Já jsem, kupříkladu, v minulých letech odhalil jednu velmi dobře skrytou faleš dějin 20. století a napsal jsem o tom knihu (o Stalinovi; kniha je ve fázi jazykových úprav). Do značné míry díky Internetu. Díky Internetu jsem se dostal ke spoustě informací, jen jsem se musel proměnit v prospektora, hledajícího zlato na velkých prostorách ... a dopředu jsem nevěděl, kde a co najdu. Nacházené informace mohu jen konfrontovat s dalšími zdroji, posuzovat jejich relevanci a vytvářet z nich mozaiku. Ale musím hodnotit nepředpojatě a musím ověřovat, že jsem hodnotil správně. Ubezpečuji, že i toto se naučit mi dalo velkou práci. V mém případě "viníkem" byl právě můj zdravotní stav, který mě naučil, že moje přání vůbec nemusí být v souladu s realitou ...
  Výsledek je v případě mé knihy dost fantastický - díky Internetu - ale bylo to asi 6 let usilovné práce. Předtím jsem dostavěl dům, od té doby jsem se na televizi nedíval, také děti již odrostly a vnuky ještě nepřivedly, ve skutečnosti dnes odkládám krizi v zaměstnání na dobu, až knihu dokončím (také jsem byl "ajťák", ale zároveň předseda odborů a když jsem se vlastní blbostí vzdal funkce předsedy, přišel jsem o práci a teď dělám něco jiného, než bych si představoval...). Podobně to bude platit i v dalších oblastech.

  Já osobně, ale bez dalších znalostí Vaší situace, bych namísto do informací investoval do cvičení a korekce životosprávy. I ta změna životosprávy většinou znamená nemalou 'investici' a je samozřejmě záležitostí osobních preferencí, je-li to člověk ochoten udělat, nebo ne. Ovšem nic nevím o Vašich problémech a proto nemohu nic poradit. Zkuste se podívat na moje stránky, možná tam něco najdete.

  A na závěr takové upozornění: Za svůj zdravotní stav si neseme odpovědnost každý sám. Nespoléhejme, že ji za nás ponesou doktoři. Za svůj život jsem potkal spoustu doktorů, ale jen naprosto výjimečně lékaře. To jsem potkal více (dobrých) cvičitelů a léčitelů.