Hlavní navigace

Názor ke článku Grafici se houfně přesunou k Linuxu! od D.A.Tiger - [95 - 96]LO Ano to je přesně váš problém....

 • 6. 2. 2008 11:31

  D.A.Tiger (neregistrovaný)

  [95 - 96]LO

  Ano to je přesně váš problém. Vy tvrdíte, že víte. Ale to jsou keci. Pouze jste to jako obvykle překroutil.

  Je irelevantní, co "Vy" používáte nebo ne. Faktem je, že ve Windows vzniká neustálý nepořádek, a Microsoft nenabídl žádný sofistikovanější nástroj k jeho odstranění. CCleaner je jednou ze špiček v tomto oboru, stejně tak RegCleaner pro čištění, údržbu registrů. Je mi docela jedno, jakým způsobem to dělá, ale objektivně vzato dosahuje ohromujících výsledků, bez poškození systému, nebo aplikací.

  Mimo jste Vy. Tento algoritmus používal Microsoft pro ukládání už od fatky a v NTFS v tom pokračuje. Mimochodem, vždycky se snažím, mít domovské adresáře na jiném oddíle či disku než je systém. Jestliže tedy na systémový disk nic nepřidávám, a nic z něj neodebírám, disk je zaplněn zhruba do 50%, pak by mě tedy zajímalo jak to, že se neustále fragmentuje (tedy fragmentoval - Win XP). Takže hubu držte Vy.

  IMHO zpomalení vyhledávání dat je přímo úměrná jejich velikosti. Dá se to optimalizovat např jejich setřízením, rozdělením do segmentů atd, ale stejně vždy bude platit, že čím je dat více, tím je vyhledávání pomalejší. Viz např.: Robert Sedgewick, Algoritmi v C, SoftPress; Kapitola 2 - principy analýzi algoritmů, část 3 - třídění a část 4 - vyhledávání. Dobře si to pročtěte, a pak zkuste dělat chytrýho. Kniha se zabývá algoritmi obecně a C používá jen jako jazyk pro demostrování.

  Hmm... a jsme zas u toho. Fakt? Lidé rádi vysolí prachy za Photoshop, jo? Tak tohle může říct opravdu jen debil. Hlavně že se dobře daří crackům a keygenům. Programátor kvalifikaci programátorů bych nechal radši stranou. Na GIMPU nepracují totiž jen programátoři. A ja zapoměl, další hňup, který si plete profesionalitu s komercí. To jsou ovšem dva pojmy, které spolu mohou, ale taky vůbec nemusí souviset.

  Podle čeho soudíte kvalitu openSource? Jestli podle počtu uživatelů, tak by mě zajímalo, kde berete relevantní údaje. Jestli je to váš subjektivní názor tak, tak si jej jděte blit na meetingi s strýčkem Billem.

  Ne napadání Linuxu a všeho kolem mohu brát jako osobní věc a nechápu proč bych se za to měl stydět. O tom co se mě (ale i jiným) na diskutérech jako jste vy nelíbý se tu psalo ať už vám, nebo obecně mockrát. Vy jste ještš nedal jediný příklad, kdo jste a co jste dokázal, aby jste tady mohl prskat takové výblitky. Takže pořád mi připadáte jako ubožák, který si zde léčí komplex z toho, že sám je nula...