Hlavní navigace

Názor ke článku Grafici se houfně přesunou k Linuxu! od HB - [85] Lael Ophir. "absence CMYKu a absence HDR (16-bit...

 • 6. 2. 2008 8:33

  HB (neregistrovaný)

  [85] Lael Ophir.
  "absence CMYKu a absence HDR (16-bit na kanál či více)", Který SW do 5000kč tyto vlastnosti má? Má některý jiný SW DYNAMICKÉ klávesové zkratky? Gimp vyniká i v kategorii >>0 kč. 16-bit na kanál má cinepaint (filmgimp), krita, rawtherapee (umí načist i 16bit tif!).
  Levnější komerční grafické programy jsou hodně "candyeye".

  Neposílám své výstupy do tiskárny (ve smyslu profi typografie) tak mě absence CMYKu nepálí. Skripty na převod do CMYKu jsou. Na minilab si vystačím s sRGB bohatě! Na výstupech z minilabu se nepozná jestli je to PS nebo z gimpu. Vstupy mám většinou ze scaneru 16bit-kanál nebo z RAW 12bit-kanál.

  Ukázka youtube je spíše dokladem geniality kreslíře ve schonostech ručně kreslit odlesky než schopností předváděného SW, ja zdááleka tak geniální kreslíř nejsem.
  Existuje i gimpshop kvůli takovým uživatelům jako jste vy (ovládání gimpu alá PS). Ja takový gimp ale nechci, důvody jsem již uvedl.
  Autopřirovnání: V USA má většina aut automatickou převodovku. Velká čast obyvatel ani není schopna ani odjet s manuálním řazením. Myslíte si, že manuální řazení je přežitek minulosti? Já mám radši vše pod kontrolou.