Hlavní navigace

Názor ke článku Grafici se houfně přesunou k Linuxu! od svatas - [69] Lael Ophir Můj příspěvek berte silně ironicky. Já...

 • 3. 2. 2008 23:21

  svatas (neregistrovaný)

  [69] Lael Ophir

  Můj příspěvek berte silně ironicky. Já vím, že Photoshop a GIMP nejsou na ořez a jednoduché operace, ale divil byste se, kolik lidí si to myslí. Musejí být in.
  Výsledkem je, že vám člověk a počítačem nadává, že nic nemůže udělat, protože nemá Photshop. Když mu ukážete, jak jednoduše lze dělat s objekty v např. MS PowerPointu (třeba pozvánku na firemní večírek - několik bloků textu a jeden obrázek či fotka), tak ten člověk sáhne podpadky a zírá. U nás ve firmě je Office v základním balíčku programů, který my z IT distribuujeme uživatelům.
  Nejdříve posloucháte týden kecy o tom,jak ten Photoshop chybí, pak 2 dny, jak je to s PowerPointem na nic a pak už ani neceknou, protože přišli na to, že PowerPoint to v dané chvíli vyřeší elegantně a jednoduše, jen to zvládnout.
  A teď se pojďme ještě bavit o tom, že PowerPoint není klasickou vektorovou aplikací a že má implementovány jen některé funkce. Zkuste OpenOffice.org Draw, který je o řád výše a stále velmi jednoduchý a přehledný a pak tu máme Inkscape, který je opět ještě o třídu lepší.
  A teď zpět na začátek, na kterém se objevila zmínka o Photshopu. Tvrdím, že je to vždy ve vhodné volbě nástroje. Znám spoustu lidí, kteří formátují text tak, že ho píšou v MS Excelu, protože má buňky, zatímco ve Wordu se jim to nedaří přesně umístit.
  Pokud takovému samoukovi ukážete správný nástroj, je spokojen. A nakonec zjistí, že ani drahý nástroj není nutností, protože obdobný zdarma umí vlastně vše, co chci. Samozřejmě, že GIMP není Photoshop, ale týká se to jen horních deseti tisíc.