Hlavní navigace

Názor ke článku Bububu! od Kalíšek - No já se musím připojit k názoru, že...

 • 1. 2. 2008 13:48

  Kalíšek (neregistrovaný)

  No já se musím připojit k názoru, že ty ceny jsou zbytečně přemrštěný. Já osobně se pohybuju dost v undergroundu a vím, že pro tyhle kapely není problém prodávat cd za 100,-Kč, což je podle mě krásná lidová cena (kolikrát i levněji). Kapely jsou spokojený a vděčný za každý prodaný cd a já mám doma sbírku originálek za pár Kč.
  Tak proč bych měl dát za nějakou cizí super mega kapelu tolik peněz, stačili mi ty reklamy: Nyní za super cenu 499,-Kč - no to bych za cd nikdy nedal.
  A co se týká OSY, to je kategorie sama pro sebe. Neznám snad žádnýho kámoše, kterej má kapelu, kterej by na ni nenadával a to nemluvím o pořadatelích, kteří s ní mají jen problémy.
  A ještě jedna věc, která mi pije krev. Tak když už řeknou, že musím za CD zaplatit, protože je to nějaký duševní vlastnictví nebo jak to je, tak fajn, ale chci mít jistotu, že když se mi CD poškodí, tak dostanu nový za cenu média, když album výjde třeba na LP, chci mít nárok ho opět dostat za cenu média a né kupovat znova to, co už jsem jednou zaplatil. A komedie ve formě platby za každou věc kam můžu teoreticky nahrát nějakou hudbu apod? Jak už bylo mnohokrát řečeno ve známém vtípku.
  "Ale já tu hudbu nekopírují tak proč bych měl platit?"
  "Nekopírujete, ale máte nástroj!"
  "OK, tak to mě zatkněte za to, že jsem znásilnil sousedku."
  "Vy jste znásilnil sousedku?"
  "Ne, ale mám nástroj!"

  Omlouvám se, za můj bouřlivý příspěvek, ale jak jsem říkal, pohybuji se na poli underground hudby delší dobu a mám i kapelu, tak si myslím, že mám právo být naštvaný