Hlavní navigace

Názor ke článku Bezpečnostní update. A jak to vnímá uživatel? od tomfi - Omlouvám se, mě opravdu jiný význam než vtip...

 • 15. 2. 2008 10:54

  tomfi (neregistrovaný)

  Omlouvám se, mě opravdu jiný význam než vtip nenapadl. Jde mi hlavně o část:"Bezpečnost je na dobré úrovni i bez bezpečnostních záplat". Pokud by jste vzal do ruky kterýkoliv článek co pojednává o softwarové bezpečnosti pak by jste musel s každým jeho autorem nesouhlasit... podotýkám s každým.

  namátkou: SecurityWorld září/říjen/listopad 2007, Tomáš Přibyl "Voip Internetová telefonie bezpečně" strana 21:
  "Pravidelně záplatujte. Proces odstaňování chyb se netýká pouze operačních systémů, ale všech softwarových aplikací bez vyjímky. Sem pochopitelně patří i software pro VoIP. Ovšem pozor, bezpečnost VoIP je úzce provázána s bezpečností operačního systému a dalších aplikací, takže proces záplatování musí mít opravdu co nejšíirší a nejkomplexnější záběr."

  Pokud opravdu prezentovaný názor zastáváte, pak se rozhodujete ne na základě znalosti problematiky bezpečnosti, ale na základě dosavadních osobních zkušeností. To že se zatím při této politice nic nestalo je pouze proto že nikdo se do vámi spravovaných počítačů nepokoušel dostat, otázkou spíše je jestli by jste si průniku všiml.
  V době internetu umí každé děcko stáhnout distribuci linuxu zaměřenou na bezpečnost a nechat automatický tester zjistit jakou chybu v systému nemáte opravenu a následně ji automatizovaně zneužít poskytnutím přístupu k ploše tohoto počítače... kde jsou časy kdy pro napadení windows člověk ještě něco psal do konzole, nebo aspoň vědět co dělá více do hloubky než kliknu na to třetí políčko zhora > druhá záložka > enter :) (popis je záměrně fiktivní aby nedával návod pro nabourání se do počítače jakákoliv schoda s realitou by byla čistě náhodná)