Hlavní navigace

Názor ke článku Android kouše do jablka - díl 1 : Aplikace, které nechci ztratit od Svatopluk Vít - [4] To s portací iPhone aplikací na Android...

 • 6. 8. 2012 15:50

  Svatopluk Vít (neregistrovaný)

  [4] To s portací iPhone aplikací na Android mne nenapadlo a asi na tom něco je.

  Správa telefonu - chci si udělat zálohu/obnovu telefonu. Chci editovat kontakty z počítače. Chci psát SMS z počítače. Chci sdílet internetové připojení telefonu s počítačem. Chci mít kontrolu nad soubory tj. stáhnout/nahrát co chci a kam chci (hudbu, dokumemnty, fotografie). Poštu/kontakty/ka­lendáře nechci synchronizovat s Google. Nechci používat iCloud/Dropbox... (viz třeba http://www.lupa.cz/zpravicky/za-hacknuti-uctu-novinare-mata-honana-i-uctu-gizmodo-na-twitteru-je-odpovedne-apple-a-socialni-inzenyrstvi/)

  Jak říkám - nejsem "většina uživatelů". Nechci mít nalinkováno někým, jaké barvy musím používat, chtěl bych si změnit písmo. nelíbí se mi výchozí launcher (tj. jeho funkce přímého ukládání aplikací na plochu). Chtěl bych si launcher změnit. To nejde.

  Dosti často funguju stylem, že nějakou funkci neznám/nepoužívám. Pak se o ní něco dozvím a už nechci jinak.

  A vyjádření typu "většina uživatelů to nědělá/nechce a proto to neumožníme, i když to vlastně není problém" se mi prostě nelíbí.

  Zatím ještě iPhone fyzicky nemám a chtěl bych věřit, že některé věci budou jen předsudky a strašlivě se bojím toho, že je to pravda a ne předsudek...

  Jak píšu - jsou to mé momentální zážitky a může tam nastat názorový posun.