Hlavní navigace

Názor ke článku A za komunistů bylo líp! - Díl 3 od astray - Já ještě vlastním Atari 130XE a k tomu...

 • 16. 11. 2007 11:30

  astray (neregistrovaný)

  Já ještě vlastním Atari 130XE a k tomu jednu z nejlepších cartridgí Dadok / Dostál s MD DOSem a MikroMonitorem i zavaděčem turba. Akorát jsem někde při stěhování ztratil XC12 (a taky jsem ztratil joysticky), ale koupil jsem nový XC12 za pár set, zatím jsem ho ještě nepředělal na Turbo.

  Mám dojem, že Turbo2000 POKEY obcházelo(?)

  Programátorské poklesky mám doma taky, koupil jsem ji před lety ve výprodeji za pár korun.

  Na kopírování kazet existovalo, aspoň tedy hodonínském Atari klubu, zařízení, kterému říkali kombajn, kam se dalo najednou připojit několik (8?) kazeťáků. Kopie byly poměrně spolehlivé.

  V Peršingu byl mikroprocesor Motorola 68000 nebo 68020. Embargo bylo i na velikost paměti (nad 2 MB?), proto se na Východ dovážely nějaké ořezané verze Atari ST.

  Největší hacker v okolí si později sestavil počítač sám ze stavebnice, tuším se tomu říkalo Plan (Plan a nějaké číslo). Tvrdil, že jeho rodiče už jsou tak odolní, že je nevzbudí ani jehličková tiskárna ve 4 ráno.

  Zpravodaje ostatních Atari klubů se daly sehnat přes domovský Atari klub. Dobré byly zejména ty olomoucké. Ještě mám té literatury plnou krabici, k nejlepším kouskům patří komentovaný výpis ROM-OS Atari 800XE a pak legendární "píky a pouky", jestli si to dobře pamatuju.

  Tiskárnu jsem nikdy neměl, až později k PC jsem si koupil devitijehličkovou Star LC-90 a připojil ji k Atárku přes joystick porty.

  Budu ten hardware muset zase oprášit a zahrát si aspoň Kennedy Approach. Ta hra mě těmi hláškami dostávala: "Airfrance 109 descend to two thousand feets!" "Roger!"