[12] Atarko (teda alespon pri uprave na Turbo 2000) pouzivalo opravdu dvoustavovou modulaci, proste dva obdelnikove signaly o ruzne frekvenci. Sinusovky totiz zvukovy cip POKEY, ktery ridil magnetak, nezvladal a takzvana dolni propust byla resena jednoduchym hradlem (ono stejne po pruchodu zesilovacem z toho neco podobneho sinusovce vylezlo :-).
Dokonce se po uprave na Turbo 2000 dal magnetak donutit, aby nacital data ze Spectra (takze snad i ty modulacni frekvence byly podobne, ostatne nekde se musel Jiri Richter inspirovat). Ze speccyho jsem importoval minimalne obrazky a taky programy v Basicu, protoze existoval prevadec mezi tokeny Sinclair Basicu a Atari Basicu. Samozrejme fungovaly pouze ty nejjednodussi programy bez zvuku, grafiky a poke.
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 34 078×
Přečteno 33 115×
Přečteno 30 584×
Přečteno 23 353×
Přečteno 22 397×