Nemyslim si, ze kazeta byla tenkrat temer jediny zpusob, jak ukladat data. V 1. pol. 80 let rekneme ano, nekdy v 87-89 uz urcite ne. Moznosti bylo nekolik a bezne vychazely v casopisech konstrukce radicu disketovych mechanik, pripadne se takove radice i s mechanikami daly neoficialne ci polooficialne koupit. U 16bitu (Amiga, Atari ST, PC/XT) byl FDD zcela bezny.
V pripade Sinclairu (ZX Spectrum, QL) se pouzivaly jeste napr. Microdrivy. - http://en.wikipedia.org/wiki/ZX_Microdrive.
Bohuzel zivotnost kazet do Microdrivu je oproti disketam podstatne mensi, takze zatimco diskety z te doby lze dnes jeste pouzit a data z nich precist, 90% mych Microdrive cartridgi je jiz k nicemu - dobre tak leda do vitriny v muzeu nebo pro machrovani pred kolegy, kteri to neznaji a vubec nemeli tuseni, ze neco takoveho existovalo :-))
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 30 299×
Přečteno 27 378×
Přečteno 21 361×
Přečteno 20 600×
Přečteno 19 127×
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.