Hlavní navigace

Názor ke článku ...a Total Commander používáte? od required - [120] Podívejte, velkou chybou lidí jako vy je...

 • 28. 4. 2009 11:12

  required (neregistrovaný)

  [120] Podívejte, velkou chybou lidí jako vy je to, že hodláte určovat druhým, co dělají správně a co nikoliv. Má styl práce, který mu vyhovuje a jehož rizika/nedostatky jsou velmi dobře vyváženy snadností použití a nároky kladenými na něj jako na uživatele. Víte o něm prd, ale hlavně že víte, že to dělá blbě.
  Když budu konkrétní: Ano, mohl by si nainstalovat třeba CMS. Znamená to, že musí nějaký vybrat, nainstalovat a nakonfigurovat. Ani jedno on neumí a investovat do toho nepotřebuje, protože metoda jednoduchá úprava HTML stránek + FTP mu plně dostačuje. Nehledě na to, že naprostá většina CMS má v sobě hafo bezpečnostních děr a znamená to tedy, že by se musel o to pravidelně starat a nebo si na to někoho platit (a nebo otravovat známé, jako třeba mě).
  Má tedy zhruba tyto možností:
  1) úpravy, které jsou dvě-tři do roka, si dělat ve Wordu a přes FTP nahrát na web. Zvládne to sám a stojí ho to akorát trošku času. Až na pár kroků (naučit nahrávání přes FTP) to nevyžaduje žádnou větší znalost z IT. Nevýhody ve smyslu menší flexibility jsou pro něj zanedbatelné. Stroj mu za šest let, co ho má, nikdo nehacknul.
  2) platit si hosting s CMS + zaplatit si design, popřípadě zaplatit někoho, kdo mu nějaký CMS vybere, nainstaluje, zprovozní a bude udržovat. Stojí to peníze, které mu za to nestojí dávat
  3) udělá si variantu 2 ve vlastní režii. Takže to sice nestojí peníze (přímo), ale neuvěřitelně času a navíc je dost pravděpodobné, že by to nezvládl a udělal někde nějakou botu. Přínos oproti variantě 1 nula nula nic.

  To je konkrétní z praxe příklad, že přestože přístup 1 má své nevýhody, v porovnání s jinými možnostmi jich má poměr výhody/nevýhody úplně excelentní. Zamyslete se nad tím, zda je vaše pravda je ta správná, nebo zda různí lidé mají různé představy, schopnosti a priority.

  Navíc to, že TC funguje pod Wine, ještě neznamená, že pro Linux plnohodnotné nástroje jako TC existují. Jak ostatně vyplývá z naší debaty, neexistují. I samo využití TC pod Wine je poměrně problematické, protože chybí nástroje pro typicky Linuxové záležitosti (přístupová práva, symlinky, hardlinky apod.). Prostě opět takové polovičaté řešení.