Hlavní navigace

Názor ke článku ...a Total Commander používáte? od required - Ale jo, naučit se příkazy jde a dá...

  • 27. 4. 2009 11:27

    required (neregistrovaný)

    Ale jo, naučit se příkazy jde a dá se s tím pak udělat hodně, to beru. Byť ten komfort je, zvlášť pokud ty příkazy nepoužíváte denně a tudíž zapomínáte syntaxi, menší.

    Nicméně ta řešení, co jste uvedl, mi přijdou neplnohodnodnotná, pokud si představím, že bych to tak musel dělat namísto TC. Například přejmenovávání s okamžitým náhledem výsledku a možností undo. To s pomocí ls/find/sed/grep/t­r/rename neuděláte (to undo dejme tomu ano, byť to bude opruz). Nápodobně ta synchronizace. Namísto dvou kliknutí myší pro spuštění a pak například jednoho kliknutí, abych přepínal mezi přidanými, změněným, shodnými a smazanými soubory a to včetně podadresářů, rychlé juknutí, co se v jakém souboru kde změnilo a nakonec reálná synchronizace - to s rsyncem neuděláte. Já rsync používám, byť ne na nějaké expertní úrovni, ale je to jednoúčelové udělátko a abyste získal funkčnost podobnou v TC, potřebujete k tomu minimálně ls, more, cp, mv, rm a diff. A pořád to nebude ono a pořád se to bude ovládat krkolomě oproti pár klikům v TC. Nebo se pletu?

    Zajímavá je vaše zkušenost tím, že je praktická (a přitom deklarujete spokojenost s daným řešením) a ne jen teoretizování.