Hlavní navigace

Názor ke článku ...a Total Commander používáte? od D.A.Tiger - [90] 1) podle mého skromného názoru je chybný už...

 • 23. 4. 2009 16:01

  D.A.Tiger (neregistrovaný)

  [90]
  1) podle mého skromného názoru je chybný už názor, že je něco na tolik dokonalého, že není potřeba další vývoj. Obvzláště to platí v případě softvare a hardware. Byly doby, kdy se podobný řeči vedly o starém dobrém Atari, DOSU, nebo BASICU. Kde je jim dnes konec. Vemte v potaz fakt, že vše se vyvíjí a vše se snaží dosáhnout o kus dál, než je dnes. Když se v tomto někdo zastavý - byť jen na chvíli - pak už to horko těžko může dohnat.

  Mimo to nespí ani crackeři. Svaťa píše o krádeži hesel z configuráku TC, přičemž teto bug (nebo jako nežádoucí vlastnost programu - chcete-li slovíčkařit) byl hlášen už někdy před léty. Co to může být zítra? Výmluva, že je to vlastnost programu je jaksi bezpředmětná, zvlášť pokud někdo chce, abych zaplatil, pak by podobnými "vlastnostmi" rozhodně oplívat neměl. Za peníze bych minimálně požadoval rychlé řešení a opravu takovýchto nežádoucích řešení.

  2)"Nez se nekdo odvazi protirecit at se zamysli na faktem - ceho se ostatni soub. manazery snazi dosahnout? Rekl bych ze je to snaha o co nejvetsi podobnost (co se funkcnosti tyce) s TC" Na tom jste byl kde? Mohl by jste to prosím nějak důvěryhodně doložit? Většinu základních funkčností které implementuje TC uněl už (pokud si dobře pamatuji, možná mimo síťových služeb ) starý dobrý NC (a ten pro dos nebyl taky taky jediný, pokud mě paměť neklame), nehledě na to, že pokud budu brát v potaz dnešní filemanagery tak co do funkčnosti a výkonu, TC už dávno dohnaly. Muzete protestovat, muzete s tim nesouhlasit, ale to je asi jedine co s tim momentalne muzete delat protoze je to skutecnost.

  Je též otázkou co si představujete pod pojmem "zkusil jsem". Já jsem během let pracoval s TC, S.Salamanderem, muCommnderem, Frigate a Unreal Commanderem. Pod Linuxem to byl mc, BF-Commader, Konqueror, Krusader. Z nich mi už v dávných dobách seděl nejlépe Servant Salamander a v Linuxu (prozatím) Krusader (Který mimochodem umí minimálně poskytnout stejné služby jako TC).

  4) Ergonomie? To je tak krásně zprofanované slovíčko. A v čem je tak ergonomicky výhodnější než jeho konkurenti? Pokud vím tak krom toho, že má "okenní" kabátek tak není moc výrazný rozdíl rozložením a tvarem prvků v NC a TC (a ostatních dvoupanelových filemanagerech).

  5) "Jsou pripady kdy je nekdy lepsi mit veci bud "natvrdo zadratovane" uvnitr nebo na miru napsane pomoci pluginu." To je taky moc osobní tvrzení, o tom bychom se mohly hádat ještě zítra ;-)