Hlavní navigace

Názor ke článku ...a Total Commander používáte? od required - Když jsme u toho, moc by mě zajmalo,...

 • 22. 4. 2009 11:07

  required (neregistrovaný)

  Když jsme u toho, moc by mě zajmalo, co TC nabýzí tak úchvatného oproti jiným filemagerům. Spousta lidí tu tvdí jak je skvělý. Tak bych taky rád věděl včem oproti dněšní konkurenci je tak výjmečný, co tak úžasného nabýzí navíc. Zatím nic podstatného nepadlo.

  Tak třeba já. Koupil jsem si TC před lety, protože mi nabízel vše, co jsem potřeboval. Hromadné přejmenovávání souborů, ukládání hledání, integrované pakovací programy s možností přidat externí, podporu pluginů (přístup na Windows Mobile zařízení, obrazy disket z Amigy, ext2 oddíly apod.), zobrazení souborů i z podadresářů v jednom okně, záložky, oblíbené položky, historie, úsporné rozhraní (např. příkazová řádka zobrazená na klávesu vpravo je geniální), rychlé vyhledánání souborů v panelu, široké možnosti konfigurování hledání na disku a další a další věci. V té době jsem zkoušel řadu freeware i komerčních alternativ, zmiňovaného Salamandera taky.
  Ani jeden, opakuji ani jeden program nebyl schopen nabídnout to vše, co jsem potřeboval. Některé uměly oproti TC i jiné věci, ale podstatné bylo, že abych získal množinu funkcí, které jsem vyžadoval, bylo potřeba dát dohromady vždy několik těchto programů. Když uměl pluginy, tak třeba neuměl dát soubory i z podadresářů do jednoho okna, jiný uměl třeba oboje, ale nedovedl hromadně přejmenovávat apod. Takže zvítězil TC a toho jsem si taky koupil.

  Jestli od té doby konkurence pokročila a umí to všechno třeba taky, je to možné, nepopírám. Ale mě už nic nemotivuje k přechodu, protože
  1) už mám nakoupeno
  2) u TC mi celkem nic nechybí

  Tož asi tak.