Hlavní navigace

Názor ke článku ...a Total Commander používáte? od Jarda - Myslím, že autora (a také pár diskutujících převážně...

 • 22. 4. 2009 7:26

  Jarda (neregistrovaný)

  Myslím, že autora (a také pár diskutujících převážně z řad neúspěšného Salamanderu, který TC kdysi konkuroval) motivuje k sepisování takových to článků spíš neznalost TC a nenávist k tomuto software. Pokud používám neaktualizovaný antivirus a nezáplatuji systém (jakýkoli), koleduji si o problém. Za to ovšem TC nemůže.

  Nabízení "alternativ", které jsou sice funkčně schopné, avšak svým rozhraním připomínají spíše středověk IT, namlsaným uživatelům Windows je zbytečné, proto určitě nelze předpokládat masové rozšíření MC nebo FARu (ten je navíc také placený).

  Existují i téměř rovnocenné alternativy (SpeedCommander), které mají něco řešeno líp a něco hůř než TC, ale tady hraje svou roli hlavně zvyklost uživatele, množství doplňků pro řádově používanější TC a v neposlední řadě i příznivější licenční politika TC.

  Osobně považuji TC za nejlepší souborový správce vůbec (bez ohledu na OS), nabízí komfort, množství funkcí a rozšiřitelnost za příznivou cenu. Nemá smysl namítat, že jednostranně zaměřené utility (na práci s FTP, porovnávání souborů, přejmenovávání atd.) umějí to či ono líp, TC toho nabízí dost a na úrovni, která většině uživatelů vyhovuje. Proto je tak úspěšný :)