Hlavní navigace

Názor ke článku Linux @ PS3 - tak asi nic od ctirad - Rychlost na úrovni pentia 3 na 800 MHz...

  • 4. 12. 2006 20:53

    ctirad (neregistrovaný)

    Rychlost na úrovni pentia 3 na 800 MHz považuju za blbost a výkřik do tmy. Na druhou stranu by bylo dobré si uvědomit, že Cell má pouze jedno jádro, které se chová jako standardní procesor (PPE). Ostatní jádra (SPE) jsou spíš koprocesory, podobné DSP nebo shaderům grafických karet. Dále je potřeba si uvědomit, jak málo má PS3 paměti a že má jenom pomalý notebookový harddisk (obzvlášť patrné na době bootu).

    [1] Rozlišení jde nastavit až po nějakých 1900X1080. Probém je v tom, že v tuhle chvíli tam není žádná akcelerace (ani 2D, ani 3D ani video) a je to jenom čistý framebuffer. přes to všechno se to hýbe překvapivě rychle. Na youtube jsem viděl video, kde maník přehrává HDTV stream v rozlišení 1080i a jede mu to naprosto plynule i když se přes to ještě browsí spouští další programy. Výkonu tudíž málo zjevně nebude.

    [3] Proč by tam nemělo jít rozeject spoustu desktopových aplikací? Pokud jsou od toho zdrojáky nebo alespoň binárka pro PPC, tak to funguje. Openoffice problém nejsou. Flash ano, ale to pořeší gnash.

Diskuse byla uzavřena.