Hlavní navigace

Názor ke článku MongoDB - závislost za 30 minut! od pb. - S Mongo pracuje můj kolega - inspiroval jsem...

 • 24. 3. 2015 17:05

  pb. (neregistrovaný) 2001:470:6f:----:----:----:----:----

  S Mongo pracuje můj kolega - inspiroval jsem ho používáním CouchDB. Obě databáze, Mongo i CouchDB jsou trochu podobné. Kolega do MongoDB migruje systém webů s rozsáhlými sdílenými daty (MySql). Z aplikace vyhodil asi třetinu kódu - protokol pro předávání dat, o to se teď stará databáze. Prasečí kód (průměrný programátor MySql nezná join) přestěhoval do prasečí struktury dokumentů (každý dokument vypadá trochu jinak). Nevím, jak se to projevuje na rychlosti, ale na čitelnosti kódu prý ano.

  Já používám pro některé projekty databázi CouchDB - ve firmě máme vytvořenou trochu větší distribuovanou databázi zhruba přes šest počítačů. Podobně používám CouchDB v jednom složitějším serveru pro ukládání konfigurace a vnitřního stavu X různých datových struktur. CouchDB je naprosto blbovzdorná a schopná přežít kdeco.

  Dokumentové databáze se používají dobře a v mnoha případech mají své využití. Na druhou stranu si nedovedu představit, že bych do podobné databáze uložil některá jiná data, tady u mě vládne PostgreSQL, refereční integrita, joiny a spousta procesorových jader a disků.

  Takže souhlasím. Jsou aplikace, kde dokumentové databáze miluju.