Hlavní navigace

Názor ke článku Ako naša firma prešla na GNU/Linux od dustin - [50] No, klobouk dolů před ekonomickým vzestupem Slovenska,...

  • 27. 5. 2011 13:24

    dustin (neregistrovaný)

    [50] No, klobouk dolů před ekonomickým vzestupem Slovenska, když u tak malé firmičky počítáš mzdové náklady 4k EUR mesíčně na každého pracovníka.

    Ale beru, že o to tu nejde. Je vidět, že jsi linux nikdy déle nepoužíval, když pořád mluvíš jen o úspoře nákladů na licence za OS. Pokud ta firma dělá "programovaniu web stránok, predaju, servisu a údržbe PC, budovaniu drôtových a bezdrôtových sieti a vizualizácií objektov. Dá sa povedať že všestranná nakoľko riešime akékoľvek problémy a potreby zákazníka" a nespecializují se na MS technologie, tak je pro dobré ITky desktopový linux prostě efektivnější prostředí. Virtuální plochy, instalace v podstatě libovolného (non-windows) SW během několika sekund, úspora času jednoduchým skriptováním opakovaných nebo pracnějších úkonů, cron, netcat, roury, vzdálená správa přes sshčko, prostě pro non-MS ITka je linux výkonným pomocníkem, zatímco Windows jsou jenom tupý nástroj. Jsem naprosto přesvědčený, že všestranný IT člověk s rozmanitou náplní práce dokáže být v linuxu daleko produktivnější než ve win. Samozřejmě pokud někdo nevyvíjí softy pro windows nebo weby pod .NET.