Hlavní navigace

Názor ke článku Projekt ST - kapitola 7. - Data od ajne - Jako maloměšťák (a v té době navštěvující základní...

  • 21. 10. 2020 7:08

    ajne

    Jako maloměšťák (a v té době navštěvující základní školu) jsem toto nezažil, nicméně jsem mnohokrát později zaslechl příběhy o pevných discích zničených cestou trolejí :-) Špatná kombinace - magnetická média a silné elektromotory.

    Ale jinak mám na diskety dobré vzpomínky, nebyly dokonalé, sem tam se nějaká rozbila, ale nebylo to nijak časté. A to jsem měl dokonce jednu specialitku, naší mi tehdy koupili na inzerát starší IBM 486/66 (dle polepek vyřazenou z nějaké banky). A to IBM mělo jednu specialitu, na modrém ejectu mechaniky bylo napsáno 2.88, a ta mechanika skutečně uměla naformátovat běžnou 1.44MB disketu na dvojnásobnou kapacitu. A nebylo to nic speciálního, normálně byla tato kapacita nabízena v programu Formátování od Windows 95. A překvapivě, když byla samotná disketa funkční, bylo to spolehlivé.

    Jo to jinak byly časy, tenkrát jsem donesl tuhle mašinu k místním prodejcům počítačů, protože inzerovali, že prodávají starší repasované CD mechaniky za tehdy velmi dobrou cenu, a tak jsem chtěl povýšit tu 486 na vyšší úroveň. Jaké bylo zpražení, když mi tenkrát řekli, že tyhle mechaniky nemají. Moc jsem tehdy nechápal proč, časem jak jsem začal o počítačích opravdu něco umět, tak mi to došlo, oni samozřejmě měli na skladě klasické IDE mechaniky, a to IBM mělo jenom SCSI.