Hlavní navigace

Názor ke článku Vzhled plochy od Standa - To, co jste popsal, je váš soukromý názor...

 • 29. 1. 2007 11:27

  Standa (neregistrovaný)

  To, co jste popsal, je váš soukromý názor na desktop. Jiný uživatel by z něj byl zoufalý.

  Po týdnu zkoušení jsem gesta myši navždy zavrhl. Pletly se mi, musel jsem je mnohokrát opakovat, než je počítač poznal. Zřejmě to souvisí s mou pravděpodobnou disgrafií, protože stejné problémy jsem měl i s Palmem, po jehož zkoušení jsem též navždy zavrhl PDA bez klávesnice.

  Podobně je to s klávesovými zkratkami. Zkratky se učím pomalu, raději si najdu aplikaci z menu, než abych jí spouštěl na klávesovou zkratku na třetí pokus. Ano, fungovalo mi to tak, když jsem před dávnými lety používat pět aplikací.

  Přestože okna prakticky neminimalizuji, taskbar používám, když třeba ve změti oken ztratím kalkulačku. Také ho používám pro detekci urgentních oken. Zato rolovací přepínač oken prakticky nepoužívám. Pouze tehdy, ztratím-li nějaké okno na neznámé ploše.

  Zato je má lišta plná oblíbených aplikací, další mám ještě zarolované ve skrývací liště. Lépe, než zkratka, se mi pamatuje ikona.

  Ikony na ploše pro mně samozřejmě smysl mají - jsou tam spouštěče, které používám, když přejdu na novou prozdnou plochu. A jsou tam samozřejmě i adresáře správce souborů. Používám taktéž z prázdné plochy.