Hlavní navigace

Názor ke článku Jak vypadlo školení akademie root.cz od Csaba Botoš - Jetli bych mohl tak bych tady trošku přiblížil...

 • 10. 11. 2007 11:46

  Csaba Botoš (neregistrovaný)

  Jetli bych mohl tak bych tady trošku přiblížil ten Váš příspěvek alá jedna bába povídala.

  >"Přišel takový kluk, bylo mu asi 17. Říkal, že školí poprvé a říkal, že mu máme říkat Hero...

  Ano s věkem se zhruba trefil, je mi 18. Školení takového rozsahu jsem dělal poprvé, nicméně praxi v oboru mám skutečně mnohaletou. Že mě má někdo říkat Hero? :D Tak to je potom vidět, že když ten účastník vůbec nedával pozor, tak jak mohl poslouchat o čem byl zbytek přednášky. Nic takového jsem samozřejmě netvrdil (přednášku si dokonce jeden z účastníku i nahrával takže si to můžete ověřit) Hero je můj server na kterém jsem občas ukazoval názorné konfigurace např. ftp serveru (hero.chrudim.org). (Pro zajímavost můj nick na internetu je baCZa, ale opravdu nevím proč by to mělo posluchače zajímat)


  >"... říkal, že v Linuxu prý taky existujou hry ... a že spousta věcí tam jde naklikat ...


  Ano, některé to očividně chvílema nebavilo. Tady ale někdo zřejmě zaspal předchozích 6 hodin přednášky než jsme se dostali ke GUI a ukázal jsem jeho možnosti.


  > ... na konci se ho lidi něco ptali, něco poradil, ale to zrovna nefungovalo, tak řekl že neví ... potřeboval bych, aby mi ty věci někdo ukázal a vysvětlil, což se mi na školení nedostalo."

  S tím souhlasím, co jsem v danou chvíli dokázal vysvětlit tak jsem tak učinil. Něco se třeba nepovedlo, ale že by to bylo nějak často nefunkční? Myslím si, že oproti profesionálním školení kde jsou minimálně 2 školitelé kde se jeden věnuje posluchačům a druhý probírané látce
  jsem se snažil obě činnosti rozložit rovnoměrně.


  Takže ano souhlasím s tím, že se mi to třeba z řečnického hlediska nemuselo uplně podařit, jelikož takto dlouhou přednášku jsem dělal poprvé, ale kdybych na tom byl se znalostma opravdu špatně myslíte si že bych psal pro root.cz a pracoval 3tím rokem jako systémový administrátor?. Nicméně s pár lidma jsem se tam bavil a ti co se týče probírané látky to hodnotili pozitivně.