[221] V příspěvku 168 jste psal, že sice lze vyměnit HAL, ale samotné "jádro" NT prý nedělá téměř nic. Zjevně jste si tedy myslel, že většinu věcí obstarává HAL. Ale nechme toho, jen se oba opakujeme.
S těmi změnami vás opět zklamu. Podobné změny existují mezi každými dvěma verzemi OS. Vývojáři Linuxu jen zveřejňují interní diskuzi, a v různých článcíh publikují, jak jsou vlastně skvělí, když napsali monolitický kernel, který po 17 letech používá 1% uživatelů. Zkuste se podívat na změny v kernelu (a okolí) Windows XP proti Windows 2000. Upozorňuji, že Windows XP jsou minor verze.
http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/cc302206.aspx
Když jsme u těch FS, tak je smutné, že FS s možnostmi NTFS na Linuxu pořád není. Nebylo by účelné vybrat jeden FS, a na tom pořádně zapracovat? Takhle hromada lidí pracuje na spoustě FS, ke kterým nakonec slavně uvedou i fungující utilities, ale souhrnná hodnota není nic moc.
Jistě máte neofociální repozitáře. Při proše štěstí nebudou zatím prolezlé malwarem (uživatelů je tak málo, že to spamerům nestojí za to). Ovšem zajímavé aplikace, typu toho Oracle klienta či serveru, českého účta které si koupíte, Lotus Notes klienta, Lotus Domina atd. se v nich nedočkáte.
Máte pravdu, že instalovat 10 let starou aplikaci nemá velký smysl. To ale platí v případě, že jde o 10 let starý browser, nebo MP3 player. Naopak specializovaná aplikace může být velmi stará, a nemusí to vadit. Staticky kompilovanou verzi můžete použít jen tehdy, když jí máte; navíc jí zřejmě nebudete mít v balíčku. Na úroveň Windows nespadnete, nebo se na ní spíše nevyškrábete. Jistě víte, že aplikace ve Windows linkují dynamicky. I na Vistě ty psané pro Windows 95.
Událost je (minimálně v daném případě) formou callbacku. O SAXu vás podle vašich slov nemusím poučovat, ale když padne výraz "stream parser", tak jste mimo. Dost divné, že?
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 112 376×
Přečteno 89 789×
Přečteno 73 178×
Přečteno 58 134×
Přečteno 54 441×