Hlavní navigace

Názor ke článku Windows 7 nepřinášejí revoluci, jen ji dohánějí od required - [6] Napsal jste to v takové souvislosti, že...

  • 23. 10. 2009 10:20

    required (neregistrovaný) 82.142.88.---

    [6] Napsal jste to v takové souvislosti, že neúspěch Visty přímo vážete na přerušení cyklu a ten zdůvodňujete nástupem netbooků, viz citace:
    Microsoft neočekával, že by se v nejbližší době něco změnilo a proto připravil další, větší, barevnější, lesklejší a stínovanější operační systém – Windows Vista. Bohužel se cyklus přerušil a to nejen výrazně, ale hlavně velmi rychle. Přišly totiž netbooky.

    Já souhlasím, že přerušení cyklu je hlavním důvodem neúspěchu Visty, ale zároveň odmítám, že by tím hlavním důvodem přerušení cyklu byly netbooky. Tím je to, že stávající hardware je i v základních verzích natolik dostatečný pro běžnou kancelářskou práci a stejně tak XP dostatečně výkonný a stabilní systém, že nebyl důvod upgradovat. Konkrétně - představte si čtyři roky starý, už tenkrát podprůměrný počítač například s 2GHz CPU, 512MB RAM a 80GB HDD + WinXP. Co takový kancelářský BFU získá, když si například za 11 tisíc koupí HP Compaq dx2450 MT s 2GB RAM, 250GB HDD a Vistou? Mezní zvýšení komfortu bude mizivé, mezní zvýšení nákladů 11 tisíc. To si je IMHO ten hlavní důvod přerušení cyklu. Zmizel důvod kupovat novější, resp. mezní užitek z novějšího začal být ve významné disproporci s mezními náklady.