Hlavní navigace

Názor ke článku Virtuální server mám u Virtualmaster od Petr Soukup - Co se týče virtuálů tak nikdo nezmínil http://www.4smart.cz...

 • 22. 12. 2011 0:10

  Petr Soukup (neregistrovaný) 83.240.14.---

  Co se týče virtuálů tak nikdo nezmínil http://www.4smart.cz . Je dobrý hlavně na různé experimentování.
  Má několik unikátních vlastností, které nemá žádný z uváděných vps hostingů.
  Unikátnost je především ve způsobu účtování. Neúčtuje se ne v hodinových intervalech ale pětiminutových a nedochází k žádnému zaokrouhlování v neprospěch zákazníka. Platí se ne za vyhrazenou paměť, ale za opravdu alokovanou paměť vašimi aplikacemi. Podobně je to s procesorovým časem, síťovým přenosem, veřejnou ip adresou a pod. Neveřejná (s přesměrovanými porty) nebo ipv6 adresa je zdarma. Za samotný fakt, že je virtuál spuštěný a má k dispozici třeba 1G paměti a 20 G hardisku se neplatí vůbec nic.
  Pokud se tedy váš virtuál chová úsporně a bude jen mírně zatížený, budete platit za vps něco mezi 10-90 Kč/měsíc.
  Pokud se ale váš virtuál chová neúsporně, přetěžuje disky a věčně mu tam cyklí nějaké procesy, budete pravděpodobně platit stejné peníze jako jinde v extrémním případě může být výhodnější virtualmaster nebo někdo jiný kdo tohle přetěžování nezohledňuje.
  4smart používá openvz. Podle článku zde http://www.root.cz/clanky/linuxovy-cloud-hosting-pro-osobni-pouziti-v-cr/ VirtualMaster používá Xen.

  Myslím že u všech vps je neproblematičtější, aby byla slušná odezva disku. Ty problémy s kolísavou dostupností zahraniční konektivity VirtualMastru (viz [28]) podle mého názoru pramení z oné "neomezené" politiky dat do zahraničí.