Zajímavé :) Chybí mi zde však jedna zaležitost: Jaké "i" se píše na konci slovesa v případě, že se předmět, se kterým se určuje shoda, ve větě a ani v okolních větách nevyskytuje, avšak my jej jako tvůrci věty známe.
Tedy např. z příspěvku [36] věta na pekařství „Nepečte se s cukrovím. Napekly jsme pro Vás.“ by mohla skrytě vyjadřovat, že v pekařství pro Vás napekly cukroví pouze ženy (toto je také dále drobně vysvětleno i v příspěvku [46]). Tato otázka se netýká pouze cedulí. Např. gramatika při rozhovoru přes IM v zahajující větě kamarádce „Ahoj, jak jste se měl(i/y) ?“ by mohla být dána také povědomím o minulé akci, jestli se na ní vyskytovaly také ženy. A co když to jako pisatel nevím? Mám zahájit konverzaci slovy: „Byl tam s vámi nějaký chlap ?“ :)
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 58 752×
Přečteno 47 597×
Přečteno 46 222×
Přečteno 40 724×
Přečteno 36 384×
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.