Hlavní navigace

Názor ke článku Prolux donutil Internet Info smazat diskusi od Franta - [7] „a ne na faktu jestli to byla...

 • 18. 3. 2010 18:05

  Franta (neregistrovaný) 62.177.71.---

  [7] „a ne na faktu jestli to byla nebo nebyla pravda“

  Ten problém je ještě hlubší. Nelze zaručit, že to, co si přečteme na internetu je pravda. Zvlášť pokud se jedná o anonymní diskuse. S tímto faktem je potřeba se smířit a myslet kriticky. Ověřovat si informace.

  Na internetu (ale i v novinách, televizi atd.) jsou spousty nepravdivých nebo i vyloženě lživých informací. Společnost se s tím musí naučit žít. Není možné lidi chránit před nepravdivými informacemi. Vždy, když se někdo o takovou ochranu pokusí, tak to není pro nějaké „obecné dobro“, ale staví se na stranu jednoho, proti druhému – nikdy nedocílí smazání všech nepravdivých příspěvků, ale jen některých. Proto je lepší zachovat nestrannost a nemazat nic (z moci soudní).

  Mazat by se neměly příspěvky ani kvůli tomu, že jsou vulgární, ani kvůli tomu, že jsou nepravdivé.

  1) za vulgární příspěvky by měl být spíš Prolux rád, protože sprostý anonym vulgaritami degraduje důvěryhodnost svého vlastního sdělení (ve srovnání s kultivovaným anonymem, kterému spíš někdo bude věřit).

  2) Nelze vymýtit všechnu nepravdivost, takže mazání bude ve prospěch jedné strany (kdo zaplatí, má známosti, najme si lepší právníky atd.) – nikdy ne ve prospěch nějaké „objektivní pravdy“ nebo „všeobecného blaha“.