Hlavní navigace

Názor ke článku Proč není internetová reklama totéž co letáky od Vlada Macek - Používám jen FlashBlock kvůli zátěži a zásekům, kterou...

 • 8. 6. 2009 15:58

  Vlada Macek (neregistrovaný)

  Používám jen FlashBlock kvůli zátěži a zásekům, kterou flash linuxovému FF způsobuje. Nikoli jen kvůli reklamám. A vidím minimum reklam. :-) Flash tvůrci reklam používají zbytečně moc. Mnohde by stačil obrázek, animace (GIF nebo JS) nebo dokonce textová reklama. Tu čtu asi nejradši.

  Co je nejpodstatnější: Ač mě to mrzí, tak zde vydavatelé nemůžou čekat vůbec žádnou solidaritu, tak jako kdekoli jinde v byznysu. Je to přirozená věc. Když si může čtenář vybrat mezi tím být otravován a nebýt a dokáže si to zařídit, většina z nich to zablokuje. A bude se i vymlouvat na zátěž linky apod.

  Žádné prosby a vysvětlování podle mě nepomohou, většině to bude jedno. Zbyde jediné: Poučit se od zavedených nemonitorovaných médií a změnit obchodní model.

  Proč vlastně počítáte počty stažení těch různých pitomých flashů a nepočítáte počty zobrazení stránek z obsahem? Vydavatel přesně ví, na které stránce zobrazuje tu a tu reklamu a nemůže nést odpovědnost za blokaci čtenářem, stejně jako když divák odchází na záchod. Inzerent to chápe u TV, tak by se to měl naučit chápat i u webů. Situace je přece stejná.