Hlavní navigace

Názor ke článku Přestal jsem psát na Jabberu „cesky“ od vandrovnik - Píšu jak kdy - kupř. některé konference jsou...

  • 12. 12. 2008 8:48

    vandrovnik (neregistrovaný)

    Píšu jak kdy - kupř. některé konference jsou vedeny bez diakritiky, protože je pak pro uživatele snazší v nich vyhledávat (jejich search engine neví, že "potíže"="potize", a když půlka lidí bude psát s diakritikou a půlka bez, bude pak dost otrava v archivu konference něco hledat).

    Z hlediska programátora si akorát postesknu, že bych samozřejmě moc rád psal aplikace, která nemá nejmenší problémy s UTF, jenže mnohdy k tomu chybí vhodné vývojové prostředí. Konkrétně v mém případě až Delphi 2009 má mít zvládnutý Unicode, ve starších verzích to bylo velmi, velmi obtížné. No a když si koupím Delphi 2009, počítám, že předělat aplikaci o nějakých 200.000 řádků, aby byla Unicode-ready, taky nebude zrovna na jedno odpoledne.

    No a plnému štěstí s Unicode pak bude chybět ještě to, že třeba soubory exportované na FTP nebo web stejně musí mít diakritiku ořezanou, zrovna tak přílohy mailů poslané s diakritikou dělají někdy příjemcům problémy, protože používají z nějakého důvodu obstarožního mailového klienta...