Hlavní navigace

Názor ke článku Přenos aplikací v Androidu na novou paměťovou kartu od Petr Krčmář - [7] Záleží na tom, jak to nastavil vývojář...

  • 14. 2. 2012 20:42

    Petr Krčmář (neregistrovaný) 2002:5296:aa--:----:----:----:----:----

    [7] Záleží na tom, jak to nastavil vývojář konkrétní aplikace. Ten může určit, zda je možné aplikaci na kartu přesunout nebo ne. Existuje několik různých postupů, jak donutit všechny aplikace k přesunu na kartu.

    Ten nejelegantnější spočívá v tom, že se celý adresář z telefonu přesune na oddíl na kartě a ten se pak do prázdného telefonu přimountuje. Z hlediska aplikací i systému tak vše zůstává v adresáři v telefonu, ale fyzicky je to umístěno mimo na kartě. Na levnějších telefonech s pomalou NAND pamětí a rychlou (class 10) kartou to může paradoxně celý přístroj urychlit.

    Navíc se tímto způsobem přesunou opravdu celé aplikace. Při standardním postupu totiž zůstává část balíčku stejně v paměti přístroje. Pokud se tam přesune celý ten adresář, tak v telefonu nezůstává nic. Je tu ovšem pak problém, že po odpojení karty nebude fungovat vůbec žádná doinstalovaná aplikace.