Hlavní navigace

Názor ke článku Počítač jako pouhý terminál k internetu od radun - Myslím, že s tím stahováním písniček a videa...

  • 2. 6. 2012 11:32

    radun (neregistrovaný) 88.100.129.---

    Myslím, že s tím stahováním písniček a videa to není tak horké. Je věková skupina, která vždy bude stahovat jako o život, ale spousta lidí (převážně starších) to nedělá. Navíc, když má člověk jistotu, že to najde na té či oné adrese, tak proč by si to měl ukládat. Argument typu, co kdyby tam nebyl internet už dneska taky padá, a kdyby přece, tak to pořeší externí disk. Střih videa nebo složitější úpravy fotek budou vždycky vyžadovat lepší počítač, stejně tak jako programy pro kreslení, modelování, simulování, publikování aj. -- tak daleko zatím ještě nejsme a navíc tyhle věci se často dělají pro business, práci -- prostě pro obživu -- a tam se přecejenom nějakej "cloud" moc nenosí třeba z důvodu bezpečnosti a tím potažmo ušlého zisku nebo-li rozkutálených penízků, či dokonce aby se nepřišlo na kdejakou špatnost, či nešvar co se ve firmě usadil aj. :).

    Na trhu jde o "main stream" a ten si dnes vystačí z 90% s tím, co je na internetu. Jasně že má kdekdo doma ještě nějaké starší či novější PC nebo notebook, ale nakonec sám pozná, že ho zapíná kvůli něčemu jinému než právě internetu jen jednou za uherák (což se netýká nás co chodíme na www.root.cz pro inspirace jak se pohrabat v systému); a když ho jednou po dlouhé době zapne, tak zjistí, že programy na něm už jsou zastaralé a s novým foťákem už mu to stejně neběhá aj. A pak raději ten zestárlej krám nacpe do velké polské tašky a odnese do sběru. Tak, jak to měla v plánu udělat moje pí. učitelka s počítačem, který jsem včas zachránil a právě na něm píšu a mám na něm svůj oblíbený arch s Xfce. Takhle nějak -- jako pí učitelka -- se podle mého selského rozumu chová dnešní uživatel; tedy pokud nemá linux, kde mu stačí spustit update, aby měl vše aktuální ;). Pak tenhle uživatel jde a koupí si podle letáku něco za přijatelnou cenu. Ano, moje angličtinářka si koupila notebook, protože potřebuje psát ve Wordu, ale nejsou v zemi české jen lidé, co se živí hlavou a potřebují klávesnici a MS Word. Jsou tu také ti, co chtějí po práci "chodit" na internet a psát na facebook.

    Co se mne týče iPad si nikdy nekoupím. Jakmile se na tom nedá normálně psát, tak to nemá u mne šanci: už tři roky si na cesty beru puze mini noťas lenovo s10e s SSD diskem a archem a je to přesně ten kompromis, který mi pro mobilní zařízení vyhovuje. Díky za článek k zamyšlení nad něčím méně komplexním než procentní bod :).