Hlavní navigace

Názor ke článku Nové informace o ztraceném kolegovi od hledání - [12] Přesně tak. Obávám se, že lokace "proxy"...

 • 23. 9. 2007 20:34

  hledání (neregistrovaný)

  [12] Přesně tak. Obávám se, že lokace "proxy" anon služby není místo kde se nachází. Naděje umírá poslední a podle toho se všichni, kterým na něm skutečne záleží, chovají - chtáte se každého stébla, byť je objektivně vzato nereálné.

  Jako nezávislý pozorovatel vám řeknu co se stalo (z dostupných informací):
  1) Email není od něj. Proč? NIKDO nezapomene všechna svá hesla. Pokud v absurním případě ano, nebude při mailování používat anonymizér, aby explicitně nešlo vystopovat odkud ho posílal.

  2) Email je od někoho, kdo chce zklidnit vlny, zamezit pátrání. Proč? Pro svou nicneříkající a neosobní zprávu použil ten nejanonymnější způsob doručení, jaký je lidstvu znám. Nezná Tomášova hesla. Nemá přístup k jeho mobilu (nechce ho zase vykopávat, zničil ho, hodil i s tělem do řeky...) Mail je extrémně krátký, nic o něm neříká, všeobecnou mluvou, aby nebylo poznat, že Tomáš se takhle nevyjadřoval. Navíc se jistí tím, že říká, že se zas dost dlouho neozve. Proč nepoužil veřejný telefon, kterých je všude hromada? Poznali by cizí hlas, nebo opět, způsob vyjadřování, odkud volal. Tomáš by samozřejmě použil mobil nebo zavolal odjinud. Email následoval prakticky okamžitě po první větší "mediální" odezvě.

  3) Je, omlouvám se za to slovo, mrtvý nebo - s menší pravděpodobností - někde uvězněný. Proč? Proti veškerým zvyklostem o sobě nedal nikomu již dlouho vědět. Nezmínil se jedinému člověku, že by plánoval delší nepřítomnost. Je to velice inteligentní člověk a uvědomoval by si, že všichni příbuzní musí být mrtví hrůzou.

  Ač mě to mrzí a říkám to nerad, je potřeba dívat se pravdě do očí. Je to měsíc? Co až to budou dva, tři, půl roku... Před tím nelze utéct a pokusy o to jen všem ublíží. Já vím jaké to je! :( Snaha by měla směřovat na co nejširší okruh známých - zjistit, jaké měl problémy, nepřátele, čeho se bál, co řešil. Kam a ke komu ho mohly jeho záliby přivést. Zná lidi na Slovensku nebo v Polsku? Je možné, že neplánoval dlouhou nepřítomnost - jen chtěl něco skokem vyřídit u známého v přilehlém státě a tam se něco stalo. Věnoval se "extrémním" sportům? Vlaky, lyžování, slézání skal, turistika? Nejevil příznaky závislého člověka? Na to pozor - okolí většinou absolutně nemá páru, přitom je to nejsnazší způsob jak se dostat k těm nejhorším lidem - a nikdo o tom neví. Škrábance, modřinky na rukou, pospával přes den, nebo nespal v noci? K jakým penězům měl přístup? Řešíval existenciální otázky? Nesouhlasil s tím jak společnost funguje nebo jinými sociálními pravidly? To jsou věci, které by vám mohly dojít až dodatečně, když víte co máte hledat. Nezmiňuji obvyklé věci, které zná o závislých každý (výkyvy nálad, atd), ale to co to provází v širších souvislostech...

 • Diskuse byla uzavřena.