Hlavní navigace

Názor ke článku Má smysl dělat komerční hry pro Linux? od mm - [1]: Na GUI nevidím nic nedoladěného. Jak KDE 3.5.10...

 • 31. 12. 2008 15:26

  mm (neregistrovaný)

  [1]:
  Na GUI nevidím nic nedoladěného. Jak KDE 3.5.10 tak aktuální Gnome jsou velmi dobrá prostředí (a to píšu naprosto v klidu ačkoliv občas sedím i za nedostižným MacOSX). Nehotové KDE 4, které lidem nerozumně cpou některé distribuce, to je samozřejmě jiná kapitola, ale nikdo vás nenutí jej používat.
  Problémem mohou být pro někoho některé aplikace, které buď neexistují nebo jsou jejich alternativy ve stavu, kdy potřebují ještě dost práce na vychytání much.

  Já bych si hru prodávanou za rozumnou cenu klidně koupil. Nikdy jsem s nákupem softwaru, který se mně líbil neměl nejmenší problém, takže jsem dost zaplatil např. i autorům a prodejcům aplikací pro Palmy, občas kupuji krabicové distribuce (OpenSUSE, Mandriva)...a v dávných časech jsem kupoval i software pro ZX Spectrum - ještě mám pár originálních kazet i s manuály - např. od Datalogu, Taswordu apod....
  Ale vidím kolem sebe řadu "socek", které nikdy nic nekoupily a přesto velmi milují úplně jiný software než já a Linux je pro ně cosi jako sprosté slovo. Tvrdit, že uživatel Linuxu je někdo kdo nechce platit je přinejmenším zavádějící.