Hlavní navigace

Názor ke článku Legální Windows za pajdu? Máme. od D.A.Tiger - [26] Nemusíme zabředávat do flamu. Konec konců to co...

 • 19. 5. 2008 15:28

  D.A.Tiger (neregistrovaný)

  [26]
  Nemusíme zabředávat do flamu. Konec konců to co vy nechápete na zastáncích Linuxu, to já nechápu zas silnou potřebu zastánců Windows za každou cenu obhajovat svoje (a já na rozdíl od nich nemám potřebu své názory prezentovat a vnucovat ne serverech primárně pro WinUsers, takže ani nevím jaká je situace s Linuxovými flamery), přestože zas Widle neobstály při mých řekl bych základních požadavcích na systém (stabilita, spolehlivost, bezpečnost, údržba). A to mluvíme prosím o systémech které jsem si koupil za (pro mě) nekřesťanský prachy. To jen na okraj.

  Ani já se nepovažuji za nějakého GURU, ale za pokročilého uživatele. Bez ohledu, že ve volném čase se starám o jeden Linuxovej LAN server (Gentoo) na nehomogení síti (Win, Linux a Solaris) a čas od času jsem zván k přátelům a známým abych se jim podíval jak na Wokení, tak i tučňáčí miláčky. Zrovna včera jsem jednomu vysokoškolákovy dával dohromady nový Notebook s WinXP Home, a rozchodit tam zvuk, webkameru, multimediální přehrávač (s WMP spokojený nebyl), internet atd... byl pro něj neřešitelnej problém. A to nemluvím o tom, že kdybych si nevšiml, že nemá naistalovanou ani gr. kartu, tak tam jel doteď na základním gr. ovladači. Dovedete si představit, co času trvalo, než jsem to všechno pozháněl na internetu a naistaloval, zprovoznil a nastavil. Mě by potom zajímalo kde je ten systém pro všechny i ty nejvíc BFU? A nápověda... úplně na HO*VNO!!! Nic nevyřešila, a kde ta prostá duše měla sehnat informace co potřeboval?

  A teď k Linuxu. Nepoužíval jsem nikdy Ubuntu, OpenSuSe jsem měl kdysi, a dneska fakčím na čistým Debianu Etch. Nikdy jsem se nesetkal (a to jsem se něco linuxů nainstaloval) s tím, že by Linux po nainstalování vůbec nejel. DVD - tím myslíte Filmová DVD, že? Nedávno se podobný problém řešil na diskuzích na tomto serveru. pokud si dobře pamatuji tak většinou problémi s přehráváním jakéhokoliv videa byl buď v špatně naistalované gr. kartě (mimochodem jediný ovladač co jsem kdy musel do Linuxu doinstalovt), nebo chybějících knihovnách. nevím jaký přehrávač jste používal, ale já na video používám Xine a ten mě vždycky upozorní když mu něco chybí. takže to jednoduše doinstalují. Nehledě na to nemám problém zadat do vyhledávače v repositáři takové hesla jako "Video", "Audio", atd... a vyhledání knihoven a kodeků je potom otázkou chvilky. mimo to pokud provádíte instalaci trochu s rozumem, většinu základních věcí tam již máte. proto mě přijde divné, že vám tohle dělalo zrovna openSuSe.

  O tom co je 100% pohodlné a co ne by jsme se tu mohly hádat celý týden a stejně bychom se nějakého výsledku nedočkaly. pro mě je Linux vhodný asi na 90 - 95% všeho co dělám, a těch 5 - 10% jsou hry, které se pod Linuxem začínají pomalu rozjíždět. A i s tím jsem si poradil, takže si i zahraji.