Hlavní navigace

Názor ke článku Legální Windows za pajdu? Máme. od D.A.Tiger - [14] Ja jsem v (jižní) Africe byl a celkem...

 • 19. 5. 2008 12:51

  D.A.Tiger (neregistrovaný)

  [14]

  Ja jsem v (jižní) Africe byl a celkem dlouho. Mohu vám docela v klidu říct, že to co píšete je pravda jen na půl. Nejde jen o špatnou infrastruktůru, nebo nedostatek vzdělání. Ale dokonce i základních hygienických potřeb, léčiv a potravin.A nejen to.

  jak chcete po lidech, kteří neumí číst a psát aby mohly obsluhovat notebook? Kdo je to naučí? Kde vezmou dostatek informací, aby mohly sami posoudit zda se vyplatí používat Linux či MS WXP, když to evidentně neumí ani lidé z civilizací, které jsou na mnohem větší technické úrovní než oni?

  A to nejdůležitější. Jak jsem psal již v [3] pokud tito lidé nebudou mít uspokojeny základní lidské potřeby, vzdělání, atd..., pak jsou počítače (dle mého názoru) to poslední čím by jim mohl ten "dobrácký západ" pomoci. A je otázkou zda to potřebují a chtějí, nebo si to jen namlouvá zhýčkaný "západní člověk"?

  My máme plné žáludky, přede mnou stojí hrnek s colou, práci (a nějaké ty peníze), a jakési sociální jistoty, atd..., oni mnohé z toho postrádají. My se můžem dohadovat jestli Linux, nebo Widle rulez a řešit obdobné stupidní spory. My na to máme čas.