Hlavní navigace

Názor ke článku Kindle Paperwhite: užitečné tipy a finty od diverman - diverman: Kindle Paperwhite a jakýkoliv Kindle umí zobrazit...

 • 15. 1. 2013 19:28

  diverman (neregistrovaný)

  diverman: Kindle Paperwhite a jakýkoliv Kindle umí zobrazit PDF. Problém je že většina PDF je připravena pro jiný formát a nelze je jednoduše zmenšit, tedy přizpůsobit velikost textu a layout dokumentu rozměru displeje Kindle či jiné čtečky, proto se celá stránka PDF nemůže zákonitě vejít na displej o velikosti 6".

  Amazon má vychytávku kdy lze využít online free convertoru, který se snaží PDF přizpůsobit menšímu displeji, takže jeho čtení by mělo být příjemnější. PDF soubor zašlete na speciální email který si vytvoříte a Amazon vám automaticky převede soubor a zašle do čtečky. Takže když se připojíte k WiFi na Kindlu, automaticky se vám stáhne upravené PDF.

  Na Kindle lze číst i jiné formáty tedy spíš z nějakých formátu musíte konvertovat dokument do podporovaného formátu. Ale to je obecně všude stejné, není žádná čtečka která by umělo všechny dostupné formáty.

  Knihy nemusíte kupovat jen na Amazonu ale u českých prodejců knihy viz. palmknihy, kosmas, datart, alza atd.. všichni už prodávají ebooky pro Kindle.

  Zahraniční obchody také.