Hlavní navigace

Názor ke článku Jsou televizní poplatky za PC správné? od Filip - Jsem ohromen jak moc dokáží někteří lidé hrát...

 • 18. 11. 2008 1:18

  Filip (neregistrovaný)

  Jsem ohromen jak moc dokáží někteří lidé hrát falešnou hru sami se sebou a donekonečna se oblbovat.

  Poplatek je pohodlný způsob jak dostat pomocí zákona peníze od lidí.
  Mám CT rád a poplatek za TV mi nijak nevadí, co mi vadí je princip poplatku. Způsob potenciálního nebezpečí nebo hrůza z možností je varující. Asi těžko najdeme PC bez možnosti připojení na Internet (bez síťové karty). Už teď platíme za to, že bychom mohli si snad v PC přepálit muziku (poplatek v ceně DVD mechaniky a CD či DVD media) nebo snad na tiskárně vytisknout (cena v ceně tiskárny a náplně) nějaký samizdat. Platíme poplatky sdružení OSA i když nechceme. Kam takovéto poplatky až zajdou ? Budeme platit za CT na mobilu - co když budou telefony na kterých se můžeme dívat na televizi? A co Autorádia vybavena TV příjmači? Také budou zpoplatněna? Musím říci, že se jako občané necháváme stále více okrádat a je nám neustále podsouváno, že jde o drobné a je všechno v pořádku. Spočítal jsem, že na PC které jsem koupil, datových zálohách, tisku a pamětech jsem organizaci OSA za rok 2008 zaplatil přes 3000,- kč. Nedokáži si představit, že bych zaplatil ještě poplatek CT za PC (4x).

  Občan platí poplatky za kde co a náklady pomalu rostou do tisíců ! Nesmíme se pod záštitou veřejně prospěšných akcí nechat opít hloupostmi, protože bychom se jednoho dne podívali do peněženky a nic tam nebylo. Proti takovému precedensu, který zde nastavuje CT musíme aktivně bojovat.

  PS:
  Zdá se mi absurdní v době, kdy se snažíme o úsporu paliv v automobilech, snižování nákladů na elektrickou energii, snížení nákladů na teplo, odstraňování ekologických zátěží v počátku pomocí reciklace, zničeho nic vydávat ročně tisíce za poplatky, které nám absolutně nic nepřináší a nic si za ně nekupujeme. Jestliže za něco platím musím to dostat, tedy se na CT opravdu po Internetu dívat, a ne že se po Internetu budou na ČT dívat i lidé ze zahraničí a ti platit nebudou nic!