Hlavní navigace

Názor ke článku Jsou televizní poplatky za PC správné? od Dusan - Pane Krčmáři, neříkám, že Váš pohled je špatný,...

 • 11. 11. 2008 16:24

  Dusan (neregistrovaný)

  Pane Krčmáři, neříkám, že Váš pohled je špatný, ale je Váš, já Vám jej neberu. Jen s ním zásadně nesouhlasím.
  1/ Veřejná služba je něco, co by mělo být, jak to cítím, placeno z daní poplatníků. Dle Vašeho zdůvodnění by bylo třeba platit zvlášť za policii (to je na flame, takže jiný příklad), hasiče, místní rozhlas na vesnicích, údržba veřejné zeleně a pod. Nevidím zdůvodnění, proč platit jednu veřejnou službu jinak, než ostatní.
  2/ Informace z veřejnoprávního média v případě krizové situace jsou jediný rozumný důvod, proč takové médium mít. Uváděný zbytek důvodů považuji v době internetu za irelevantní. Uznávám, že pro někoho je sezení u TV vnímáno jako vhodně strávený čas.
  3/ Hardware SCHOPNÝ přijímat televizní program - to je nesmysl zavedený právě naším zákonem. Možná víte, že k příjmu rádiového signálu stačí obyčejné sluchátko a pár metrů drátu. (Pro šťouraly - jde to i bez diody.) Dle tohoto přístupu bych měl tedy platit rádiové poplatky proto, že mám v šuplíku tlf sluchátko a klubko drátu. Ano, extrémní příklad, ale právě na takových je vidět absurdita.

  Opravdu nemám problém se zaplacením TV poplatku za PC, za TV jsem platil a platit budu dál, i když TV nesleduji. (Mé dítě se dívá na pohádky z přehrávače, jinak TV nesleduje.) Jen jsem se snažil vyzdvihnout absurditu uváděných důvodů proč poplatky platit.

  Blogy většinou nečtu, považuji je za místo, kde si každý může psát co chce s omluvou, že píše jen svůj názor bez nutnosti dokládat svá tvrzení. Nechci se hádat, ale Váš pokus o zdůvodnění je hezký, ale na mně osobně nezafungoval. Spíš naopak - připadá mi, že tento článek vznikl na objednávku ČT.

  Hezký den,
  Dušan